کانون های مساجد خراسان شمالی میزبان زائران مجازی خاتم المرسلین و دو فرزند مطهرش
کانون هاي مساجد خراسان شمالي ميزبان زائران مجازي خاتم المرسلين و دو فرزند مطهرش

کانون های مساجد خراسان شمالی میزبان زائران مجازی خاتم المرسلین و دو فرزند مطهرش

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد خراسان شمالي برنامه هاي پيش بيني شده درکانون هاي فهماي اين استان ويژه سوگواري و عزاداري روزهاي حزن و اندوه پاياني ماه صفر را اعلام کرد.
شناسه خبر : 17563 تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۱:۱۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی؛ «هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با تسلیت ایام سراسر حزن  رحلت جانگداز رسول مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و نیز سالروز شهادت امام الرئوف، حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) به برنامه های محوری کانون ها ویژه این ایام اشاره کرد و گفت: اهم برنامه ها به صورت مجازی و با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام  می گیرد.

 

وی در ابتدا  اجرای پنج  برنامه محوری با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان های استان را معرفی کرد و افزود: برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری دهه آخر صفر با دعوت از سخنرانان ویژه، تجلیل از پیرغلامان حسینی، تکریم خانواده شهدا و همچنین توزیع بسته های متبرک ویژه این ایام در میان سوگواران و عزاداران، از اهم برنامه ها در شهرستان های استان است.

 

شیرازیان در ادامه از توزیع بسته های معیشتی تهیه شده توسط زوج خیر تهرانی در شهرستان راز و جرگلان با محوریت کانون فرهنگی هنری «سید جمال الدین اسدآبادی» مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف) شهر راز بین 200 خانواده نیازمند شناسایی شده در مناطق شهری و روستایی این شهرستان خبر داد و گفت: این اقلام که شامل مواد غذایی، البسه، لوازم التحریر و کیف و کفش ویژه دانش آموزان، ویلچر، چرخ خیاطی و مواد ضد عفونی کننده و اقلام بهداشتی است.

 

وی با توضیح بیشتر گفت: در این باره مبلغی بیش از 200 میلیون تومان برآورد شده که توسط این زوج خیر تامین شده است.

 

شیرازیان اضافه کرد: طبخ غذای نذری و توزیع آن بین خانواده های نیازمند،  برگزاری مسابقات قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان به صورت مجازی، اجرای طرح تلاوت نور، و نیز برگزاری  مسابقات فرهنگی و هنری مجازی و برگزاری مراسم زیارت ازبعید به صورت مجازی و نیز به صورت حقیقی با حضور محدود افراد و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از دیگر برنامه های این ایام می توان  نام برد.

 

وی افزود: کانون علامه امینی (ره) و کانون رمضان در بجنورد، کانون محبان الزهرا(سلام الله علیها) در اسفراین، کانون رأفت در شهر شوقان، کانون امام رضا (علیه السلام) در شهرستان گرمه و نیز فعالان مسجدی در فاروج این برنامه های محوری را اجرا می کنند.

 

مدیر ستاد فهمای خراسان شمالی از طبح 8 دیگ غذای نذری در محله حاشیه شهید علی آذرسای بجنورد به نیت امام هشتم (علیه السلام) و نیز طبخ 72 دیگ غذای نذری در شهرستان فاروج به همت خیرین و اهالی مسجد نیز خبر داد.

 

شیرازیان در پایان به آغاز دومین رویداد ملی فهما در قالب طرح ملی ایران قوی و ثبت فعالیت ها در سامانه  بچه های مسجد نیز اشاره کرد و گفت: این طرح  هم اکنون آغاز شده و در این باره نشستی آموزشی نیز در بجنورد برگزار شده است.