از شنبه تا شنبه با حال خوش کتاب در کانون‌های مساجد خراسان شمالی
از شنبه تا شنبه با حال خوش کتاب در کانون‌هاي مساجد خراسان شمالي

از شنبه تا شنبه با حال خوش کتاب در کانون‌های مساجد خراسان شمالی

طرح ملي شنبه هاي کتاب در مساجد، به همت فعالان کانون هاي فرهنگي هنري مساجد خراسان شمالي با استقبال فعالان مسجدي رو به رو شد.
شناسه خبر : 19841 تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۸:۰۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)از خراسان شمالی؛ طرح ملی شنبه های کتاب در مسجد، به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با هدف انس بیشتر افراد با مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی به صورت هفتگی و هر بار با معرفی یک کتاب توسط امام جماعت مسجد به نمازگزاران و یا با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و تلاش برای پیشگیری از ابتلای افراد به این بیماری، به صورت مجازی، شنبه هر هفته انجام می گیرد که مورد استقبال واقع شده است.

 

«هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی بااعلام برگزاری طرح ملی شنبه های کتاب مسجد در کانون های استان، گفت: در قدم اول و برای معرفی بیشتر این طرح کتاب همزمان با هفته  کتاب و کتابخوانی  کتاب زیبای «این تو و ماجرای عشق»  که همراه با مسابقه کتابخوانی است، معرفی شد.

 

وی اضافه کرد: این کتاب و مسابقه که به همت کانون و موسسه خیریه حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهر قم طراحی شده، داستان ازدواج حضرت خدیجه (سلام الله علیها) با نبی مکرم اسلام حضرت  محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) با نگاهی عاشقانه و صمیمی به زندگی مشترک تکرار نشدنی است که «انسیه سادات هاشمی» آن را به رشته تحریر درآورده است.

 

شیرازیان، افزود: علاقه مندان می توانند پس از مطالعه کتاب پاسخ نامه های طراحی شده را تکمیل و  تا چهارم آذر ماه 99 ارسال کنند.

 

«غلامحسن امیری»، مدیر کانون فرهنگی هنری محبان الزهرا (سلام الله علیها) نیز  از اجرای  طرح ملی شنبه های کتاب مسجد در این کانون گفت و افزود: از ابتدای اجرای دوره جدید این طرح ملی تا کنون سه هفته با معرفی کتاب «خاطرات افلاکیان خاکی»، «اندیشه انتظار»  و «رساله مصور»برای علاقمندان معرفی شده است.

 

وی برگزاری نشست کتابخوانان به صورت مجازی را نیز اعلام کرد گفت:  راه اندازی پویش من هم کتاب می خوانم، تجلیل از کتابدار کانون، ترغیب  اعضاء به عضویت رایگان کتابخانه  در روز کتاب و ترویج طرح نذر کتاب از اهم برنامه های تکمیلی کتابخوانی این کانون نام برد.

 

«ولی محبی»، مدیر کانون فرهنگی هنری نباء شهرستان گرمه نیز به اجرای طرح شنبه های کتاب مسجد در این کانون  اشاره کرد و گفت:  کتاب «شهید ابراهیم هادی» ویزه علاقمندان معرفی و به بحث و گفتگو گذاشته شد.

 

«میلاد قربانی» مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد پنج تن آل عباء  بجنورد از معرفی  دو کتاب «میقات عاشقان» با موضوع شرحی بر 11 مسجد اسلامی و نیز «حکایت سرخ» روایت زندگی شهید علی نوری در دو شنبه متوالی خبر داد.

 

وی همچنین به معرفی کتاب «اخلاق اسلامی» برگرفته از ادعیه پر مغز  صحیفه سجادیه  در شنبه های کتاب  این مسجد  به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نیز اشاره کرد و گفت: همراه معرفی این کتاب با حضور بچه های مسجد،  نشست کتابخوانی برگزار شد.

 

وی همچنین تقدیر کتابدار فعال مسجد در قالب سه شنبه تکریم همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی را اعلام کرد.

 

گفتنی است، با تلاش کانون های فرهنگی هنری در روستاهای بزنج، اسفیدان، قلعه خان، طبر، زوارم و ارکان، روستاهای نام برده در دوره های پیاپی به عنوان روستاهای دوستدار کتاب ایران در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شدند و خوش درخشیدند.