چراغ روشن  کتابخانه «شهید محمدی» بجنورد به همت جوانان کانون مرصاد
چراغ روشن  کتابخانه «شهيد محمدي» بجنورد به همت جوانان کانون مرصاد

چراغ روشن  کتابخانه «شهید محمدی» بجنورد به همت جوانان کانون مرصاد

همت جوانان کانون فرهنگي هنري مرصاد مسجد شهيد صفايي بجنورد، چراغ کتابخانه شهيد سيد مرتضي محمدي را روشن نگه داشته است.
شناسه خبر : 19910 تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۶:۵۴

به گزارش ستاد ارتباطات  رسانه ای فهما  از خراسان شمالی، «وحید مه آور»، مدیر کانون فرهنگی هنری مرصاد بجنورد  با ارائه گزارشی از فعالیت های آن گفت: این  کتابخانه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی راه اندازی شد و هم اکنون در قالب خانه ای مطالعاتی ویژه برادران  فعالیت می کند.

وی در ادامه مطلب فوق  افزود: فعالیت های این خانه مطالعاتی  شامل  امانت کتاب، راه اندازی سالن مطالعه و توزیع کتاب بین کانون ها که به عنوان منابع کتابخانه ای پیش بینی شده است می باشد.

وی همچنین گدر توضیحی بیشتر ادامه داد: طراحی اپلیکیشن بوستان کتاب با هدف معرفی و ساماندهی کتابخانه های مساجد و برگزاری نمایشگاه دائمی با ارائه  تازه های کتاب از اقدامات انجام شده در این کتابخانه  است.

 «مه آور» در بخشی دیگر، گستره فعالیت این کتابخانه را فراهم سازی فضای مطالعه در بستر فعالیت های مسجدی معرفی کرد و گفت: با وجود اینکه به دلیل شرایط ناامن شیوع کرونا و محدودیت های ناشی از آن، پذیرای حضور افراد محدود و تعداد کم افراد بودیم اما تلاش شد تا فضای مناسب برای مطالعه خصوصا دانش آموزان و کنکوری ها فراهم شود.

 مدیر کتابخانه تخصصی کانون شهید «سید مرتضی محمدی» اضافه کرد: در سال جاری از بین 8 مراجعی که به طور مستمر در این کتابخانه آماده آزمون کنکور سراسری می شدند شاهد پذیرفته شدن مراجعین کتابخانه در رشته پزشکی، دبیرو ارشد دانشگاه تهران بودیم.

مه آور با عنوان اینکه هم اکنون سعی شده فعالیت ها بیشتر به صورت مجازی باشد همچنین از برگزاری جلسات تقویت مهارت های کارآفرینی با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و برگزاری نشست های انگیزشی برای مراجعان را نیز در برنامه های این کتابخانه اضافه کرد.

گفتنی است، برخی از مسئولین استانی از جمله نماینده ولی فقیه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل شرکت آبفای استان از محل این کتابخانه و فعالیت های آن تاکنون بازدید کرده اند.

پایان/