برگزاری نشست آموزشی طرح نویسی کتابخوانی در مناطق روستایی اسفراین
برگزاري نشست آموزشي طرح نويسي کتابخواني در مناطق روستايي اسفراين

برگزاری نشست آموزشی طرح نویسی کتابخوانی در مناطق روستایی اسفراین

نشست آموزشي طرح نويسي کتابخواني با هدف رونق فرهنگ مطالعه و انس با کتاب در مناطق روستايي اسفراين با حضور رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان برگزار شد.
شناسه خبر : 22545 تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۸:۴۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از خراسان شمالی؛ نشست آموزشی طرح نویسی کتابخوانی با هدف رونق  فرهنگ مطالعه و انس با کتاب در مناطق روستایی اسفراین و نیز حضور قدرتمندانه  روستاهای استان در هفتمین دوره برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران برگزار شد.

 

«اسفندیار مکرمی»، کارشناس مسئول فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی فهمای خراسان شمالی  در این باره توضیح داد: این نشست در کتابخانه روستاهای چهاربرج، سست و ایرج برگزار شد.

وی نحوه تدوین و برنامه ریزی طرح های نو و ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی روستاها، تقویت فرهنگ مطالعه  را از اهداف برگزاری این نشست ها در روستاهای نامبرده ذکر کرد.

وی همچنین اضافه کرد: در این نشست  با حضور مدیر کانون فرهنگی هنری معراج السعاده روستای بزنج اسفراین  با توجه به درخشش این روستا به همت این کانون در چند دوره برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب ایران تبادل تجربه و ارائه راهکار شد.

گفتنی است، روستاهای طبر، ارکان، زوارم، اسفیدان و بزنج خراسان شمالی به همت مدیران کانون های فرهنگی هنری فعال در مساجد این روستاها  در چند دوره پیاپی از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، به عنوان روستاهای برترو دوستدار کتاب انتخاب شدند.

پایان/