فرماندار اسفراین به فعالان طرح ملی «ایران قوی» پیوست
فرماندار اسفراين به فعالان طرح ملي «ايران قوي» پيوست
روز شمار ایران قوی؛

فرماندار اسفراین به فعالان طرح ملی «ایران قوی» پیوست

فرماندار اسفراين با ثبت نام در سامانه بچه هاي مسجد و عضويت در کانون محبان الزهرا(سلام الله عليها) به طور رسمي به جمع فعالان طرح «ايران قوي» در کانون هاي مساجد پيوست.
شناسه خبر : 22975 تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۸:۲۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی؛ «طاهر رستمی»، فرماندار اسفراین امروز، سه شنبه 30 دی ماه با ثبت نام در سامانه بچه های مسجد و انتخاب کانون محبان الزهرا (س) این شهرستان به جمع اعضای فعال و تاثیرگذار کانون های مساجد پیوست و از نزدیک در جریان بخش های مختلف طرح «ایران قوی» قرار گرفت.


رستمی پس از ثبت‌نام در سامانه بچه های مسجد، اقدامات کانون های مساجد را ارزشمند خواند و افزود: اسفراین پیشینه تاریخی و فرهنگی دارد و باید از برنامه‌های کانون‌ها حمایت کرد. از سوی دیگر با توجه به گستردگی و جمعیت این شهرستان نیاز است تا در نقاط دیگر نیز کانون تاسیس شود.

در ادامه «هاشم شیرازیان»، ضمن برشمردن ابعاد مختلف فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی گفت: کانون‌ها با همکاری پایگاه بسیج و نقش محوری امام جماعت اقدامات متعددی داشتند، ضمن اینکه با راه اندازی سامانه بچه های مسجد امکان ثبت این فعالیت ها در فضای مجازی نیز فراهم شد.

دیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی، در ادامه به فعالیت چشمگیر کانون های مساجد شهرستان اسفراین اشاره کرد و گفت: کسب افتخار روستای برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران و دریافت جایزه استمرار این جشنواره توسط مدیر کانون فرهنگی هنری معراج السعاده روستای بزنج اسفراین از جمله فعالیت های درخشان بچه های مسجد شهرستان اسفراین محسوب می شود.

 

وی در این راستا تصریح کرد: همچنین کانون محبان الزهرا (س) اسفراین نیز در سه هفته پیاپی در صدر کانون های کشور در بحث کسب امتیازات ایران قوی قرار داشت.

 

شیرازیان در ادامه به اجرای دومین ارزیابی سراسری فعالیت های کانون های مساجد کشور در قالب  طرح ملی «ایران قوی» اشاره کرد و گفت: این طرح در قالب 3 شبستان و 12 رواق زیرمجموعه انجام می گیرد که 19 رابط کانون های شهری و روستایی و تعیین کانون های زیر مجموعه، سبب مشارکت بیشتر کانون ها شده اند.

 

وی مهلت شرکت در طرح ملی ایران قوی را 22 بهمن ماه سال جاری اعلام کرد و خواستار آن شد که از فعالیت کانون ها حمایت شود.