«یاریگران زندگی» با اتصال به «ایران قوی» به یاری مناطق آسیب‌دیده می‌شتابند
«ياريگران زندگي» با اتصال به «ايران قوي» به ياري مناطق آسيب‌ديده مي‌شتابند

«یاریگران زندگی» با اتصال به «ایران قوی» به یاری مناطق آسیب‌دیده می‌شتابند

طرح «ياريگران زندگي» با همکاري کانون‌هاي مساجد و فرماندهي نيروي انتظامي اسفراين براي ارتقاء سلامت اجتماعي در اين شهرستان اجرايي مي شود.
شناسه خبر : 23046 تاریخ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۲۱:۵۶

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما) از خراسان شمالي؛ نشست هم انديشي مدير ستاد فهماي خراسان شمالي با فرمانده نيروي انتظامي شهرستان اسفراين با هدف تعامل و مشارکت در اجراي برنامه هاي پيشگيري از بروز آسيب هاي اجتماعي و تبيين طرح ملي ايران قوي و فعاليت هاي کانونهاي مساجد اين شهرستان برگزار شد.

 

«هاشم شيرازيان»، مدير ستاد هماهنگي کانونهاي فرهنگي هنري مساجد خراسان شمالي در اين نشست به نقش تاثيرگذار مساجد و اهالي مسجد در ارتقاء سلامت اجتماعي اشاره کرد و خواست تا با حمايت از فعاليت کانونهاي مساجد از سوي دستگاه ها و نهادها از جمله نيروي انتظامي اين نقش اثر بخش تبيين شود.

 

وي به اجراي طرح ياريگران زندگي اشاره کرد و گفت: مي توان با مشارکت بيشتر نيروي انتظامي و کانونهاي مساجد و برگزاري جلسات آموزشي از بروز آسيب هاي اجتماعي از جمله اعتياد در مناطق آسيب پذير و در معرض خطر جلوگيري کرد.

 

شيرازيان، مصون سازي وسالم سازي محيط هاي اجتماعي هدف ازتهديد مواد مخدر واعتياد به منظور کاهش نرخ بروز به پيشگيري اوليه از اعتياد، آگاه سازي و افزايش رفتارهاي سالم در جمعيت عمومي کشور و گفتمان سازي اجتماعي درحوزه پيگيري از پيشگيري اوليه از اعتياد و نيز گسترش فعاليت هاي داوطلبانه و مشارکت هاي مردمي و اجتماع محوربا محوريت مسجد درحوزه پيگيري از پيشگيري اوليه از اعتياد از اهداف طرح ياريگران زندگي نام برد. شيرازيان همچنين طرح ملي ايران قوي را نيز تشريح کرد .

 

سرهنگ «مجيد يگانه پور»، فرمانده انتظامي شهرستان اسفراين نيز ضمن اذعان بر فعاليت هاي ارزنده کانونهاي مساجد اين شهرستان، و اشاره به برگزاري دوره هاي آموزشي پيشگيري از بروز آسيب هاي اجتماعي به ويژه اعتياد از اجراي مشارکتي طرح ياريگران زندگي استقبال کرد و در اين باره اعلام آمادگي کرد.

 

وي اعلام کرد: در اين خصوص تفاهم نامه همکاري تهيه و بر اساس آن فعاليت ها در مناطق مختلف با همياري فعالان کانونهاي مساجد آغاز شود.

 

گفتني است؛ در اين جلسه فرمانده نيروي انتظامي اسفراين با ثبت نام در سامانه بچه هاي مسجد و عضويت در کانون فرهنگي هنري محبان الزهرا(سلام الله عليها) اين شهرستان وارد سامانه بچه هاي مسجد شد و به جمع فعالان ايران قوي پيوست.