شورای هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی برگزار شد
شوراي هماهنگي کانون هاي مساجد خراسان شمالي برگزار شد

شورای هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی برگزار شد

دومين جلسه شوراي هماهنگي کانون هاي مساجد خراسان شمالي با حضور حجت الاسلام و المسلمين «رضا نوري»، نماينده ولي فقيه و و «حسين براتي»، مسئول دبيرخانه شوراي سياست گذاري ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد کشور در محل دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد.
شناسه خبر : 25481 تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۲۲

 به گزارش ستاد ارتبطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی؛ دومین جلسه شورای هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی با حضور حجت الاسلام و المسلمین «رضا نوری»، نماینده ولی فقیه و و «حسین براتی»، مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  و نیز «علی بیگ زاده»، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی و مدیران دستگاه های عضو برگزار شد.

 

«حسین فرخنده»،  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی امروز در به فعالیت 389 کانون فرهنگی و هنری در مساجد خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: 270 باب کتابخانه هم زیرمجموعه این کانون ها فعال است.

 

وی با بیان اینکه در ابتدای تاسیس استان، تنها 12 باب کانون فعال بود و اکنون این آمار به 389 کانون رسیده است، افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه باید در تمامی روستاهای بالای هزار نفر جمعیت و تمام مساجد شهری، کانون فرهنگی و هنری راه اندازی شود.

 

فرخنده بر کیفی سازی فعالیت های فرهنگی و هنری در کانون ها تأکید کرد و گفت: تلاش می شود تا پایان برنامه ششم توسعه، 70 کانون جدید راه اندازی شود.

 

«هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی نیز در این جلسه هم افزایی دستگاه های اجرایی در تبیین نقش مساجد و کانون های مساجد از اهداف اصلی این شورا عنوان کرد و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع طلاب و ائمه جماعت  این استان و سفارش معظم له در خصوص نقش کانون های مساجد و تعامل هرچه بیشتر ارکان مساجد، پیشنهاد داد: در مساجد افراد جوان به عنوان مدیر کانون انتخاب و در هیئت امناء مساجد فعال شوند.

 

وی همچنین به نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استانداران درخصوص حمایت از کانون های مساجد اشاره کرد و خواست تا این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

 

در این نشست حکم ریاست شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی که به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده بود، توسط «حسین براتی» مدیرکل امور استان‌های ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور به امام جمعه بجنورد و همچنین احکام تعدادی از اعضای شورا اعطا شد.

 

همچنین اجرای دانش آموزان  گروه سرود «نسیم رضوان» کانون فرهنگی هنری صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرج الشریف) نیز از  برنامه های این نشست می توان نام برد.