کانون های مساجد خراسان شمالی همواره در حوزه برنامه ای، صاحب ایده و طرح بوده‌اند
کانون هاي مساجد خراسان شمالي همواره در حوزه برنامه اي، صاحب ايده و طرح بوده‌اند
مسئول دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری ستاد فهما؛

کانون های مساجد خراسان شمالی همواره در حوزه برنامه ای، صاحب ایده و طرح بوده‌اند

براتي، با بيان اينکه خراسان شمالي در حوزه طرح هاي روستايي از جمله استان‌هاي فعال بوده است، بيان کرد: اين استان همواره در حوزه برنامه اي صاحب ايده و طرح بوده است.
شناسه خبر : 25482 تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۳۸

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی؛ «حسین براتی»، امروز شنبه (دوم اسفندماه) در دومین نشست شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی که با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی برگزار شد، با بیان اینکه خوشبختانه خراسان شمالی در حوزه طرح «روستاهای دوستدار کتاب» از جمله استان هایی بوده که خوش درخشیده، بیان کرد: این استان همواره در حوزه برنامه ای صاحب ایده و طرح بوده است.

 

مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد فهما در ادامه تاکید کرد: در حوزه روستایی به دلیل دور از دسترس بودن خدمات فرهنگی، باید فعالیت های فرهنگی و هنری در روستاها تقویت شود.

 

براتی در ادامه مطلب فوق اعلام کرد:  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت های فرهنگی در حوزه روستاها را از ناحیه دولت به ستاد کانون های مساجد سپرده است.

 

وی به فعالیت 14 هزار باب کتابخانه روستایی اشاره کرد و با بیان اینکه بیش از نیمی از کانون های فرهنگی و هنری در روستاها راه اندازی شده است، افزود: اگر بتوان از این ظرفیت استفاده کرد ضمن تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری در حوزه روستاها، از مهاجرت روستاییان به شهر هم که یکی از نگرانی ها محسوب شده، جلوگیری می شود.