کانون‌های فهما نقش‌آفرینی مردم در مساجد را بیشتر کنند
کانون‌هاي فهما نقش‌آفريني مردم در مساجد را بيشتر کنند
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

کانون‌های فهما نقش‌آفرینی مردم در مساجد را بیشتر کنند

حجت‌الاسلام و المسلمين نوري، با بيان اينکه مديريت مسجد در دست مردم است و اگر مردم بخواهند قدرت نمايي کنند، محل آن مسجد است، خواست تا کانون هاي فرهنگي هنري مساجد تلاش کنند تا نقش آفريني هاي مردم در مساجد بيشتر شود.
شناسه خبر : 25483 تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۴۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی؛  حجت الاسلام والمسلمین «رضا نوری»، امروز شنبه (دوم اسفندماه) در نشست شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با بیان اینکه مسجد، خانه خداست و به همه مردم تعلق دارد، گفت: مدیریت مسجد در دست مردم است و اگر مردم بخواهند قدرت نمایی کنند، محل آن مسجد است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر مدیریت مردمی در مساجد، انتخاب امام جماعت و هیئت امنای مساجد را از سوی مردم دانست و گفت: هر فعالیتی در مساجد صورت می گیرد باید با محوریت این دو رکن باشد.

 

امام جمعه بجنورد، با بیان اینکه سعی کرده ایم انتخاب هیئت امنای مساجد را به سمت جذب نیروهای جوان سوق دهیم، توصیه کرد مساجد برای رونق و آبادانی معنوی بیشتر مساجد، این مهم را مدنظر داشته باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین نوری با اشاره به فعالیت گروه های مختلف در مساجد از جمله کانون های فرهنگی و هنری تصریح کرد: فعالیت این گروه ها در مساجد با هیئت امنا و نظارت آنان همسو باشد چراکه این مهم در کم کردن نارضایتی اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

 

وی بر ضرورت نقش آفرینی مردم در مساجد تأکید کرد و گفت: مردم باید احساس کنند مجموعه هایی مثل کانون مسجد، پایگاه بسیج و سایر مراکز فعال در مساجد زیر مجموعه آن ها فعالیت می کنند و این احساس نباید از مردم گرفته شود چرا که اگر یک مسجد با مسئولان زاویه پیدا کند، کار سخت می شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، مسجد را چراغ روشنی خواند که باید همواره روشن بماند و از مسئولان خواست با حضور خود در مساجد، محافل مسجدی را گرم تر کنند.

 

«علی بیگ زاده»، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی هم در این نشست با اشاره به فعالیت 25 هزار باب کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور و عضویت دو میلیون نوجوان و جوان در این پایگاه ها، اظهارکرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد، گسترده ترین شبکه دینی و مردمی است که نقش موثری در احیای کارکرد مساجد دارد.

 

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات استانی کمک خوبی به فعالیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شده است، بیان کرد: در شورای برنامه ریزی و توسعه استان که اسفندماه برگزار خواهد شد، اختصاص اعتبار برای کانون های فرهنگی و هنری طی امسال و سال آینده را مدنظر قرار خواهیم داد.

 

در این نشست حکم ریاست شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی که به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده بود، توسط «حسین براتی» مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور به امام جمعه بجنورد اعطا شد.