نوروز جهادی جوانان کانون امام حسن مجتبی (ع) اسفراین؛عملیات ساخت سه منزل مسکونی در روستای قهرمان آباد
نوروز جهادي جوانان کانون امام حسن مجتبي (ع) اسفراين؛عمليات ساخت سه منزل مسکوني در روستاي قهرمان آباد

نوروز جهادی جوانان کانون امام حسن مجتبی (ع) اسفراین؛عملیات ساخت سه منزل مسکونی در روستای قهرمان آباد

جوانان جهادگر کانون فرهنگي هنري امام حسن مجتبي (ع) اسفراين در ايام نوروزي با هدف محروميت زدايي، براي ساخت 3 منزل مسکوني در روستاي قهرمان آباد اسفراين کمر همت بستند.
شناسه خبر : 26457 تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۱:۵۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از خراسان شمالی؛ «سعید شکوری»، مدیر کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی (علیه السلام) اسفراین به فعالیت های جهادی این کانون در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: به همت اهالی مسجد امام حسن مجتبی (علیه السلام) در قالب یک گروه جهادی از جوانان جمعیت امام حسنی های این مسجد در روستای قهرمان آباد اسفراین فعالیت های عمرانی و فرهنگی برای مردم روستا انجام گرفت.

 

وی در توضیح بیشتر گفت: عملیات احداث و ساخت 3 منزل مسکونی برای سه خانواده نیازمند،  به همت جهادگران جوان  مسجدی  انجام گرفت.

شکوری اضافه کرد: برای هر باب منزل مسکونی در ابتدا 30 میلیون هزینه شده که با مشارکت خیرین  و اهالی مسجد تامین شده است.

مدیر کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی (علیه السلام) اسفراین به برنامه های دیگر جوانان  در این اردوی جهادی اشاره کرد و گفت: فعالیت های فرهنگی شامل آموزش قرآن و احکام و نیز برگزاری کلاس های رفع اشکال دروس مختلف برای دانش آموزان این منطقه نیز انجام گرفت.

 

شکوری همچنین  ارائه خدمات  بهداشتی  و درمانی را در این رابطه افزود و گفت: انجام مشاوره پزشکی و بهداشتی در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از اهم این اقدامات می توان نام برد.

وی همچنین توضیح داد: به دلیل شایع بودن بیماری تب مالت در این روستا،  مشاوره بهداشتی و  خدمات لازم در این خصوص نیز ارائه شد.

شکوری اعلام کرد: در این گروه جهادی 45 نفر از خواهران و برادران مسجدی حضور داشتند و در رفع محرومیت های روستا تلاش کردند.

پایان/