تقدیر مدیرکل ارشاد خراسان شمالی از فعالیت های قرآنی اهالی مسجد روستای ارکان
تقدير مديرکل ارشاد خراسان شمالي از فعاليت هاي قرآني اهالي مسجد روستاي ارکان

تقدیر مدیرکل ارشاد خراسان شمالی از فعالیت های قرآنی اهالی مسجد روستای ارکان

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان شمالي با حضور در روستاي فرهنگي و دوستدار کتاب ارکان بجنورد و بازديد از فعاليت هاي قرآني اهالي مسجد اين روستا، از فعالان قرآني و بانيان خير آن در راستاي توسعه ارزش هاي قرآن قدرداني کرد.
شناسه خبر : 26899 تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۰:۴۰

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از خراسان شمالی؛  «حسین فرخنده»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در آستانه نیمه ماه مبارک رمضان  با حضور در روستای فرهنگی و دوستدار کتاب ارکان بجنورد با همراهی مدیر ستاد کانون های مساجد استان و کارشناسان این حوزه، از فعالیت های قرآنی اهالی مسجدی این روستا بازدید کرد و با اهداء لوح تقدیر از فعالان و بانیان توسعه ارزش های قرآنی در این منطقه قدردانی کرد.

 

وی در حین  بازدید از این اقدامات و در جمع فعالان قرآنی، تلاش برای توسعه و  اعتلای آموزه های قرآن و ترویج فرهنگ دینی مهمترین اقدام فرهنگی خواند.

فرخنده، به ضمن قدردانی از خیرین و بانیان ساخت مکان موسسه قرآنی این روستا، گفت: هم اکنون که این محل آماده بهره برداری شده و چراغ خانه قرآن روشن شده بدون شک چراغ  روستا  روشن شده است چرا که قرآن حافظ فرهنگ یک جامعه است.

وی همچنین به برگزیده شدن روستای ارکان در بخش جایزه استمرار جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران  اشاره کرد و باردیگر ضمن تبریک کسب این افتخار،  گفت: این مهم رویداد عادی نیست  وتنها با تلاش مضاعف و بی وقفه  فعالان فرهنگی میسر است.  

 

دکتر «علی یوسفی»، یکی از خیرین  و نیز از فعالان مسجدی و فرهنگی این روستا، مکان خانه قرآن احداث شده را در سه طبقه زیر زمین ، همکف و طبقه دوم  معرفی کرد و گفت: توسعه فعالیت های فرهنگی و قرآنی در طبقه هم کف، مهمانسرا و محل اسکان فعالان قرآنی و روحانیون در طبقه دوم  و نیز محل توسعه فعالیت های اقتصادی  و کمک به اشتغالزایی در طبقه زیرین  از بخش های بنای این خانه قرآن است.

وی با مورد توجه قراردادن همت خیرین، در این باره و فعالیت های شاخص قرآنی و فرهنگی از مسئولان حاضر خواست تا با حمایت بیشتر  انگیزه فعالیت های گسترده تر در این روستا را فراهم آورند.

 

گفتنی است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جمع محفل قرآنی و جزء خوانی برقرار در این خانه قرآنی، با اهداء لوح تقدیر از نماینده خیرین و نیز از دکتر یوسفی به پاس خدمات چندین ساله اش در حوزه مسجد و فرهنگ قرآنی قدردانی کرد.

یادآوری می شود، دو کانون فرهنگی هنری  میثاق و شهدای ارکان در این روستا تاسیس و فعال است، که  با تلاش فعالان آن، این روستا  به عنوان روستای برتر و برگزیده ی برگزیده های جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران  در دو سال 97 و 99 شناخته شد و درخشید.

پایان/