هم افزایی همراه با شناخت نیاز مخاطب در حوزه فرهنگ و هنر اولویت فعالیت ها باشد
هم افزايي همراه با شناخت نياز مخاطب در حوزه فرهنگ و هنر اولويت فعاليت ها باشد
فرماندار جدید اسفراین؛

هم افزایی همراه با شناخت نیاز مخاطب در حوزه فرهنگ و هنر اولویت فعالیت ها باشد

نشست هم انديشي فرماندار جديد اسفراين با اهالي فرهنگ و هنر به ويژه کانون هاي مساجد اين شهرستان به منظور شناسايي قابليت هاي اين حوزه، درمحل سالن جلسات شهيد حاج قاسم سليماني و با رعايت پروتکل هاي بهداشتي برگزار شد .
شناسه خبر : 26905 تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۱:۳۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از خراسان شمالی؛ «مهدی کرامتي»، فرماندار اسفراين  در این نشست  که با حضور محدود افراد برگزار شد، به  ظرفيت های  غني در بخش فرهنگ و هنر این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: اولويت کاري ما در سال  جدید، هم افزايي در حوزه های فرهنگ و هنر و  بهره مندی از ظرفيت نخبگاني شهرستاني است.

وی افزود:  وجود گذشته و پيشينه اي تاریخی  و نیز حضور نويسندگان و شاعراني شاخص و نام آور  نشان دهنده فرهنگ غني اي است که مي تواند در  توسعه فرهنگی، توليد و همچنین  اقتصاد نقش مهمي ايفا کند .

کرامتی با عنوان این مطلب که در حوزه فرهنگ، مخاطب شناسي اصل است، خواست تا هنرمندان نیاز روز و معطوف بودن به این مهم  را  مورد توجه و سرلوحه فعالیت های خود  قرار دهند.

کرامتي همچنين قول مساعد داد: که اين سلسله نشست ها با اهالي هنر و مسجد تداوم يابد تا مشکلات پيش رو و موانع برررسی و رفع شود و بدینوسیله  شاهد درخشش بيش از پيش اهالي هنر باشيم.

«زهرا براتي»،  مدير کانون فرهنگي و هنري مشکات که به نمايندگي از مديران کانون هاي اسفراين در اين نشست حضور داشت به بيان مهمترين دستاوردها و رتبه هاي کسب شده توسط  این کانون ها در سال گذشته پرداخت و پیشنهاداتی ارائه کرد و  با صراحت گفت:   در بيشتر روستاهاي اسفراين بودجه فرهنگي روستا صرف فعاليت هاي عمراني مي شود .

وی از فرماندار خواست  تا با مکاتبه با دهياران هماهنگي صورت پذيرد ود ر صورت امکان بودجه فرهنگي هر روستا در اختيار کانون هاي فرهنگي و هنري قرار گيرد.

براتی  همچنین ادامه داد: با دراختیار داشتن این اعتبار  کانون ها می توانند نسبت به انجام فعاليت هاي فرهنگي و هنري مستمر و اثربخشی  در روستا اقدام کنند.

پایان/