اهالی فهما میزبان سفره های ساده افطاری امام حسن مجتبی (علیه السلام) می شوند
اهالي فهما ميزبان سفره هاي ساده افطاري امام حسن مجتبي (عليه السلام) مي شوند
به مناسبت میلاد سبط اکبر نبی(ص)؛

اهالی فهما میزبان سفره های ساده افطاری امام حسن مجتبی (علیه السلام) می شوند

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد خراسان شمالي از تهيه بسته هاي معيشتي و نيز طبخ غذاي گرم نذري و توزيع آن بين خانواده هاي نيازمند اين استان به مناسبت نيمه ماه مبارک رمضان و ميلاد کريم اهل بيت (عليه السلام) خبر داد.
شناسه خبر : 26945 تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۵:۱۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از خراسان شمالی؛ «هاشم شیرازیان»،  مدیر ستاد فهمای خراسان شمالی  با تبریک قرار گرفتن در آستانه میلاد پربرکت کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام)  به برنامه های کانون های مساجد استان به مناسبت این ایام اشاره کرد و تدارک جشن و افطاری های ساده را از اهم این برنامه ها نام برد.

وی افزود: فعالان فرهنگی کانون ها با مشارکت خیرین، و تهیه بسته های معیشتی مواد غذایی و نیز طبخ و توزیع غذای گرم نذری مهیای افطاری ساده و دستگیری از نیازمندان می شوند.

شیرازیان، همچنین اذعان کرد: اطعام حسنی بویژه در مساجد مزین به نام  امام حسن مجتبی (علیه السلام)، آماده طبخ و توزیع بین خانواده های نیازمندان می شود.

 وی در ادامه آغاز طبخ و توزیع  7 هزار و 500 پرس غذای گرم در روستای بزنج اسفراین توسط کانون معراج السعاده این روستا، 700 پرس غذای گرم توسط کانون صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف ) روستای برج و نیز  یکهزار پرس غذای گرم توسط اهالی مسجد امام حسن مجتبی (علیه السلام) اسفراین و نیز پخت حلیم نذری در مسجد قدس بجنورد  و توزیع 200 بسته معیشتی به همت خیرین کانون شهدای شهرک ولیعصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) شیروان  را به عنوان نمونه نام برد.

وی تصریح کرد: دیگر کانون ها نیز آماده تدارک اقدامات خداپسندانه و دستگیری از نیازمندان می شوند.

 

شیرازیان به  شرایط و محدودیت های حاضر به دلیلی شیوع موج چهارم ویروس کرونا اشاره کرد و توضیح داد: بسیاری از برنامه ها و مراسم حضوری لغو یا با حضور محدود افراد در محوطه بیرونی یا پارک های مجاور مساجد طراحی و اجرا می شود.

 

وی در تأکید بر مطلب فوق، برگزاری جزء خوانی در محوطه پارک الهیه بجنورد توسط فعالان کانون مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف) منطقه حر را یکی از این برنامه های اجرا شده در هر روز ماه مبارک رمضان و نیز ایام مبارک نیمه شعبان و لیالی قدر معرفی کرد وافزود: مسجد شهدا نیز به همین منوال هر روز جزء خوانی و اقامه نماز در فضای سبز  مقابل پارک برگزار می کند.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی برگزاری برنامه مجازی «ضیافت دوست» توسط کانون فرهنگی هنری محبان الزهرا(سلام الله علیها) اسفراین شبهای ماه مبارک رمضان در قالب منبر مجازی از طریق فضای زنده اینستاگرام، آموزش قرآن  و تفسیر از طریق کانالهای شبکه های اجتماعی در مناطق روستایی و شهر استان، و نیز برگزاری مسابقه قرآنی مجازی «نسیمی از بوستان قرآن» توسط کانون مشکات در روزهای ماه مبارک رمضان را نیز به این برنامه  ها افزود.

 

شیرازیان، بهره مندی از ظرفیت صدا و سیما و معرفی مساجد فعال و ارکان تأثیرگذار آن در کنار فعالان کانون مسجد در آیتم  شبستان برنامه زنده تلویزیونی «قبول باشه»، برگزاری مراسم جزء خوانی در مساجد مختلف شهر بجنورد به همت فعالان کانون های مساجد شهری و روستایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور محدود افراد را به اهم برنامه ها افزود.

 

پایان/