اهالی مسجد امام رضا (ع) بجنورد میزبان نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی شدند
اهالي مسجد امام رضا (ع) بجنورد ميزبان نشست بصيرتي طلاب و روحانيون خراسان شمالي شدند
به همت شورای تعالی مساجد خراسان شمالی؛

اهالی مسجد امام رضا (ع) بجنورد میزبان نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی شدند

نشست بصيرتي طلاب و روحانيون خراسان شمالي به ميزباني اهالي مسجد امام رضا (عليه السلام) بجنورد و با حضور حجت الاسلام والمسلمين «محمد جواد نظافت يزدي»، عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان برگزار شد.
شناسه خبر : 42546 تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۲:۴۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی؛  نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی به میزبانی اهالی مسجد امام رضا (علیه السلام) بجنورد و با حضور حجت الاسلام و المسلمین «رضا نوری» نمایند ولی فقیه  و نیز حجت الاسلام والمسلمین «محمد جواد نظافت یزدی»، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین «محمد جواد نظافت یزدی»، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، در این نشست با اشاره به نقش تأثیرگذار روحانیون در شرایط حساس کنونی، گفت:  در هر جامعه  دو گروه اقلیت و یک گروه اکثریت از مردم وجود دارد؛ اقلیت مصلح، اقلیت مفسد و یک اکثریت از مردم که در این دو گروه نیستند و نکته مهم این است که سرنوشت جوامع بسته به عملکرد این اقلیت دارد.

 

وی ضمن تشریح فوق افزود: حضرت امام خمینی (ره) در اقلیت بود، اما منفعل عمل نکرد و به تربیت شاگردانی همچون شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و... پرداختند و این شاگردان، افراد دیگری را تربیت کردند تا در نهایت این نهضت تربیتی منجر به سیل عظیمی شد که نظام 2 هزار  ساله شاهنشاهی را نابود کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین نظافت ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی این اقلیت طاغوتی به حاشیه رفتند اما بیکار ننشستند و ۴۰ سال فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی را ادامه دادند تا منجر به حوادث اخیر کشور شد.

 

 عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به بخشی  از آیه ۴۸ سوره شوری (...إِنْ عَلَيْكَ إِلَّا الْبَلَاغُ....) بیان داشت:

خداوند رسالت اصلی پیامبر(ص)  را بلاغ می داند  تا از این طریق آحاد جامعه ابتدا با اسلام رحمانی آشنا شوند‌ و در مرحله بعد به سمت آن گرایش پیدا کنند.

 

این مدرس حوزه و دانشگاه افزود: در شرایط کنونی که جنگ بین حق و باطل به نقطه اوج خود رسیده است، دشمن از این بلاغ واهمه دارد، لذا بر همین اساس وظیفه روحانیون بلاغ است و طبق نامه ۳۱ نهج البلاغه که ماهیت تربیتی دارد بلاغ آن بیانی است که در دل مخاطب نفوذ کند تا موجب مقبولیت و سپس محبوبیت گردد.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین، بیان داشت: بلاغ در زمان کنونی همان جهاد تبیینی است که رهبر معظم انقلاب به آن تاکید دارند و این تبیین در شرایط کنونی که مخاطب توسط رسانه های گوناگون دشمن احاطه شده است باید بصورت عملی باشد تا منجر به تاثیر مثبت گردد.

 

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در قسمت دیگر از سخنان خود تاکید  کرد: روحانیون و دلسوزان نظام باید نهضت ارتباط و گفتگو را راه بیندازند تا این نهضت منجر به برداشتن عینک بد بینی از چشم فریب خوردگان شود و در مرحله بعد مقبولیت و محبوبیت به همراه آورد.

 

مدیر مجتمع حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مشهد مقدس در ادامه ضمن اشاره به اهمیت آموختن تکنیک های جذب خاطرنشان کرد: خوب گوش دادن و ابراز همدردی در مرحله اول برخورد با مخاطب لازمه نهضت گفتگو می باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین نظافت در پایان ضمن اشاره به دلسوزی مقام معظم رهبری نسبت به افراد کم توجه به مسائل دینی، بیان داشت: این نکته را نباید فراموش کنیم که ما باید از گناه متنفر باشیم نه گناهکار و این نگاه خیرخواهانه است که قطعا تاثیر مثبت خود را بر روی مخاطب می گذارد.

 

شایان ذکر است نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی به همت شورای تعالی و با حضور پرشور طلاب و روحانیون در مسجد امام رضا علیه السلام بجنورد برگزار شد.

 

پایان پیام/